Program

Andens Folk - Utrustad för liv och tjänst

Att vara utrustad för liv och tjänst innebär att vi som kristna får gåvor och utrustning för vårt uppdrag. Under konferensen vill vi sätta focus på de andliga gåvorna, men även se den samklang som våra liv innebär för gåvornas uttryck. Att livet och tjänsten verkligen är och blir en helhet.

  • PDF-format
  • JPEG

18:30
Festivalstart
Lovsångskväll med  Josefina Gniste och David Andre Östby, 
Predikan: Tigleth Malkey
(insamling till konferensen)

Grillkväll efteråt ute på Planen

                                     

Att förstå

9.00
Bön
(Upl-tältet)

10.30 
Tillsammans inför Gud 
(Alla börjar i stora tältet)

Stora tältet – Bibelstudium Helena Jacobsson
UPL – 
Barnens Lappis – Invigningsmöte

                                          

14.00-15.00 Seminarier


– (Stora tältet)


-(kapellet)

UPL 14:00 

-(UPL-tältet)


                                          

15.30-16.30 Seminarier


–  (Stora tältet)

 -(kapellet)

15.30
Barnmöten i fyra tält:

– Knyte, upp till 2 år
– Knatte, 3-5 år
– Kidz, 6-8 år
– Keepers, 9-12 år

                                          

18:30
Kvällsmöte  – Ramesh Sapkota
, Josefina Gniste med Norrlandsteamet​
(insamling till No Slaves, IBRA)

22:00
Nattmöte – 
Tigleth Malkey
(insamling till konferensen)

Att hjälpa

9.00
Bön
(Upl-tältet)

10.30 
Tillsammans inför Gud 
(Alla börjar i stora tältet, Norrbottensteamet)

Stora tältet – Bibelstudium – Ulf Sundqvist
UPL – 
Barnens Lappis – Barnmöte för alla

10.00-12.00
Kreativ zon – 
– (Max 10 deltagare)

                                          

14.00-15.00 Seminarier 


 (Stora tältet)

.
 
(kapellet)

UPL 14:00

-(UPL -tältet)

14.00-16.00
Kreativ zon 
– (Max 15 deltagare)

15.30-16.30 Seminarier


– (Stora tältet)


 (kapellet)

15.30
Barnmöten i fyra tält:

– Knyte, upp till 2 år
– Knatte, 3-5 år
– Kidz, 6-8 år
– Keepers, 9-12 år

                                          

18:30
Kvällsmöte  –
Martin Reén, Josefina Gniste, Norrlandsteamet
(insamling till LP)
  

22:00
Nattmöte –
Christine Viklund
(insamling till konferensen)

Att öppna

9.00
Bön
(Upl-tältet)

10.30 
Tillsammans inför Gud 
(Alla börjar i stora tältet, Norrbottensteamet)

Stora tältet – Bibelstudium  Henrik Åström
UPL – 
Barnens Lappis – Barnmöte för alla

10.00-12.00
Kreativ zon –  

(Max 15 deltagare)

                                          

14.00-15.00 Seminarier


 (Stora tältet)


  (kapellet)

UPL 14:00
 (UPL -tältet)

14.00-16.00
Kreativ zon – 

(Max 15 deltagare)

15.30-16.30 Seminarier


 (Stora tältet)


 (kapellet)

15.30
Barnmöten i fyra tält:

– Knyte, upp till 2 år
– Knatte, 3-5 år
– Kidz, 6-8 år
– Keepers, 9-12 år

                                          

18:30
Kvällsmöte  – 
Stefan Beimark med gäster,
Bo & Elsa Järpehag med team
(insamling till konferensen)

22:00
Nattmöte –
Hanna-Maria Holmefur,
(insamling till konferensen)

Att leda

9.00
Bön
(Upl-tältet)

10.30 
Tillsammans inför Gud 
(Alla börjar i stora tältet, Norrlandsteamet)

Stora tältet – Bibelstudium Henrik Åström
UPL – 
Barnens Lappis – Barnmöte för alla

10.00-12.00
Kreativ zon – 
Linda Lundin (Max 15 deltagare)

                                          

Festivaldag
13:00-16:00


Aktivitetsområde på planen:
Hoppborgar, Popcorn, Glass,
UPL-Tårtkampen m.m.

14:30
Missionslopp med Sport for life

13.30-15.30
Kreativ zon – 
(Max 15 deltagare)

                                          

18:30
Kvällsmöte  –
Älska Norrland, Bo och Elsa Järpehag med team
(insamling till Älska Norrland/konferensen)

22:00
Nattmöte  – Tigleth Malkey,
(insamling till konferensen)

Att tala

9.00
Bön
(Upl-tältet)

10.30 
Tillsammans inför Gud 
(Alla börjar i stora tältet, Norrlandsteamet)

Stora tältet – Bibelstudium 
UPL – 
Barnens Lappis – Barnmöte för alla

10.00-12.00
Kreativ zon – 

(Max 15 deltagare)

                                          

14.00-15.00 Seminarier

 –
 (Stora tältet) 

 (kapellet)

UPL 14:00

– (UPL -tältet)

14.00-16.00
Kreativ zon – 

(Max 15 deltagare)

15.30-16.30 Seminarier


 (Stora tältet)


-(caféet)

15.30
Barnmöten i fyra tält:

– Knyte, upp till 2 år
– Knatte, 3-5 år
– Kidz, 6-8 år
– Keepers, 9-12 år

                                          

18:30
Kvällsmöte  – 
Daniel Alm, Bo & Elsa Järpehag med team
(insamling till PMU)

22:00
Nattmöte –
, Anton Hildsorsson med team
(insamling till konferensen)

Att göra

9.00
Bön
(Upl-tältet)

10.30 
Tillsammans inför Gud 
(Alla börjar i stora tältet, Norrbottensteamet)

Stora tältet – Bibelstudium – Daniel Alm
UPL – 
Barnens Lappis – Barnmöte för alla

10.00-12.00
Kreativ zon – 

(Max 15 deltagare)

                                          

14.00-15.00 Seminarier


 – (Stora tältet)

UPL 14:00 

-(UPL -tältet)

15.30-16.30 Seminarier


 (Stora tältet) 


 (kaféet)

15.30
Barnmöten i fyra tält:

– Knyte, upp till 2 år
– Knatte, 3-5 år
– Kidz, 6-8 år
– Keepers, 9-12 år

                                          

18:30
Kvällsmöte  –
Maria Flodin, Anton Hildorsson med team
(insamling till konferensen)

22:00
Nattmöte –
, Anton Hildorsson med team
(insamling till konferensen)

ATt gå 

9.00
Bön
(kapellet)

11.00 
Finalgudstjänst –

(insamling till konferensen)

Programmet uppdateras löpande under våren och förändringar kan förekomma

Anslagstavlan