Program
Gudstjänster Sön-Lör kl. 20.00
Bibelstudium Mån-Lör kl. 10.00
Avslutningsgudstjänst Sön kl. 11.00

Temat under våra sändningar i sommar
handlar om Jesus-orden ”Jag är”, och det
finns 7 stycken påstående från Jesus.
Dessa lär oss mer om vem han är.

Sändningarna ses på TBN-nordic satellitkanal 
på Viasat plats 141,
TBN-Nordic Play som finns för
Android, iOS, AppleTV och webb
tbnplay.se/lappis-2020

Söndag 28 juni
Jag är……

Pingstkyrkan Lycksele
Medverkan: Lycksele pingstförsamling, Jörgen Fahlstedt,
Frida för Barnen
Insamling till konferensen

Gäster Lappisstudion:
Robert Granlöf
Olivia Karlberg
Pingstexpert Marcus Jonsson
Programledare: Hanna-Maria Holmefur och Anders Wisth


Måndag 29 juni
..livets bröd

Bibelstudium – Helena Jacobsson (finns på tbnplay.se)

Gudstjänst 20.00
Pingst Härnösand
Medverkan: Pingstförsamlingen Härnösand, Christian Mölk
Sång och musik: Ingela Wikström med musikteam, Celebre Binua
Insamling konferensen

Gäster Lappisstudion:
Barnens Lappis – Ewa, Birgitta, Mumsmums, Hurvas och Lurvas
Roland Pettersson

Christian Mölk
Pingstexpert Marcus Jonsson
Programledare: Hanna-Maria Holmefur och Anders Wisth


Tisdag 30 juni
…uppståndelsen och livet

Bibelstudium 10.00 – Ulf Sundkvist (finns på tbnplay.se)

Gudstjänst 20.00
Pingstkyrkan Skellefteå , LP-verksamheten
Medverkan: Pingstförsamlingen Skellefteå, Roland Pettersson,
Robert Persson, AnnaKarin Kriström
Sång och musik: Håkan och Therese Nylander
Insamling LP-verksamheten

Gäster Lappisstudion:
UPL-arna Jonathan och Kevin
Roland Pettersson
Hans WIkström

Pingstexpert Marcus Jonsson
Programledare: Frida Nyberg och Anders Wisth


Onsdag 1 juli
…världens ljus

Bibelstudium kl. 10.00 – Henrik Åström (finns på tbnplay.se)

Gudstjänst 20.00
Pingst Örnsköldsvik, PMU
Medverkan: Pingstförsamlingen Örnsköldsvik, Stefan Beimark
Sång och musik: Husbandet med Jonas Arvidsson,
Camilla och Stefan Klinth mfl
Insamling PMU

Gäster Lappisstudion:
Helena Jacobsson
Birgitta Örjestad

Pingstexpert Marcus Jonsson
Programledare: Sebastian Tarkiainen och Anders Wisth


Torsdag 2 juli
…den gode herden

Bibelstudium kl.10.00 – Henrik Åström (finns på tbnplay.se)

Gudstjänst 20.00
Pingstkyrkan Boden
Medverkande: Pingstförsamlingen Boden, Frida Nyberg,
Elvira Hemström,
Sång och musik: Simon Sjödin med Team

Insamling konferensen

Gäster Lappisstudion:
David Sundström
Frida Nyberg

Pingstexpert Marcus Jonsson
Anton Fahlén
Programledare: Elsa Olsson och Anders Wisth


Fredag 3 juli
…dörren/grinden

Bibelstudium 10.00 – Daniel Alm (finns på tbnplay.se)

Gudstjänst 20.00
Pingstkyrkan Timrå, IBRA
Insamling: IBRA

Gäster Lappisstudion:
Olivia Karlberg
Maria Flodin

Pingstexpert Marcus Jonsson
Anton Fahlén
Programledare: Elsa Olsson och Anders Wisth


Lördag 4 juli
…vägen, sanningen och livet

Bibelstudium kl. 10 – Daniel Alm (finns på tbnplay.se)

Gudstjänst 20.00
Pingstkyrkan Mellanbygden
Insamling konferensen

Gäster Lappisstudion:
Maine Lindström
Niclas Strindell

Pingstexpert Marcus Jonsson
Anton Fahlén
Programledare: Frida Nyberg och Anders Wisth


Söndag 5 juli Avslutning kl. 11

Gudstjänst kl. 11.00
Pingst Umeå
Medverkan: Pingst Umeå, Daniel Alm
Insamling konferensen

Gäster Lappisstudion:
Jörgen Fahlstedt

Ulf Sundkvist
Pingstexpert Marcus Jonsson
Olivia Karlberg
Programledare: Sebastian Tarkiainen och Anders Wisth


Se 2020 års gudstjänster och bibelstudium här

Materialet är förinspelat

Följ
@barnelappis

Följ @ungpalappis

Ändringar i programmet kan tillkomma